Co zabrać na urlop nad morzem?

Bez względu na to, czy wyruszasz nad Morze Bałtyckie czy nad Adriatyk, najważniejszą kwestią będzie odpowiednie przygotowanie do wakacji. Zarezerwowałeś już hotel nad morzem. Co należy spakować do walizki, aby wakacje były bezpieczne?
hotel nad morzem
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zawartość torby podróżnej uzależniona będzie od wakacyjnej destynacji. Bowiem o ile w ciepłych krajach aura jest dość przewidywalna, tak wypoczynek nad Bałtykiem nie musi odbywać się w słońcu. Poniżej przygotowaliśmy listę koniecznych rzeczy, jakie należy uwzględnić w czasie pakowania . Najsporzej miejsca w walizce na pewno zajmą ubrania. Musimy bowiem być przygotowanym na wszelką ewentualność. Warto jednakże przy tym mieć świadomość, że „co za wiele, to niezdrowo”, z tej przyczyny wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Na parę dni przed podróżą dobrze jest też zapoznać się z prognozą pogody, jaka ułatwi podjęcie decyzji. Na pewno do plecaka musimy spakować parę koszulek z krótkim rękawkiem i na ramiączkach. Przydać może się również przynajmniej jedna grubsza bluza (najlepiej jeśli będzie chroniła równocześnie przed wiatrem). Warto zabrać ok. 2 par szortów i jedną parę spodni z długimi nogawkami. Panie mogą zabrać również letnie sukienki. Warto także zabrać z sobą kurtkę przeciwdeszczową. Warto mieć na uwadze, że ilość odzień uzależniona będzie od długości pobytu. Korzystniej jest wziąć więcej ubrań aniżeli miałoby ich braknąć. Bielizna to w zasadzie podstawa, jeśli chodzi o wakacyjny wypad. Do walizki należy zapakować tyle par majteczek oraz skarpetek, by starczyły na cały pobyt. Najlepiej jest wziąć 2 pary ponadprogramowe, gdyby na przykład skarpety przemokły w trakcie ulewnego deszczu. Należy pamiętać także o pidżamie. Jeśli podróż nad morze, to obowiązkowo należy zabrać ze sobą strój kąpielowy. Dobrze jest zapakować do walizki dwa kostiumy.
Pakując walizkę, wraz z odzieżą a także bielizną trzeba spakować stosowne obuwie. Podstawą będą klapki bądź sandałki. Warto także zabrać pełne buciki , na wypadek zimniejszych dni lub deszczu. Przyda się też jedna para eleganckich bucików - w razie wypadu do restauracji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:45:31
Tagi: buty, Bałtyk, wyjazd