Duża grupa Polaków kocha góry - szlakami wędrują młodzi oraz starzy, a nierzadko nawet całe rodziny z małymi pociechami

W Polsce posiadamy mnóstwo szlaków górskich, ponieważ całe południe naszego państwa to góry. Mamy cudowne Sudety i Pieniny, ale też mniej popularne góry przykładowo Beskidy.


Wyprawa w góry to niewiarygodnie przyjemna rzecz.


Wielofunkcyjny klucz - scyzoryk Kross FA-03
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR
Możemy pojechać samochodem albo pociągiem i chodzić szlakami kilka dni od schroniska do schroniska. Pewne szklaki są stosunkowo popularne i spotkamy tam mnóstwo ludzi, ale na większości szlaków bywa pusto. Wypad w góry to najlepszy sposób na to, żeby uciec od zgiełku miasta i by przebywać blisko przyrody. To tam możemy odetchnąć świeżym powietrzem i sprawdzić swą sprawność fizyczną. Aby być w stanie brać naprawdę ciężkie szlaki i potwierdzić swoje możliwości, to powinniśmy mieć odpowiedni sprzęt.


podróże
Napisał: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki


buty górskie
Napisał: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pewne szlaki wydają się z początku proste, ale - szczegóły w podanym źródle - przykładowo potem są błotniste. Inne bywają niezwykle kamieniste i nietrudno można skręcić na nich kostkę. Wobec tego najistotniejsze na szlakach są dobre buty górskie. Powinny być odporne na wodę oraz być trochę wyższe. Takie obuwie powinno nas chronić przed kontuzjami i deszczami, ale też dawać komfort w czasie wielogodzinnych wędrówek. Buty górskie powinny też oddychać, gdyż najgorsze co może się nam przytrafić, to skóra nóg pozbawiona przez długi czas powietrza.


Grozi to wówczas pojawianiem się ran i powstawaniem bolesnych pęcherzy. Wobec tego wybierajmy buty nie ze sztucznej skóry. Oddychają one, ale nie przepuszczają wody. Są więc idealne na wyprawy w każde góry i na trasy o różnym stopniu trudności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:15:19
Tagi: Rzym, czas, raj