Na szczęście minęły już lata, gdy Polacy nie byli w stanie bezproblemowo podróżować po świecie - teraz chętnie wybierają egzotyczne wakacje

Teraz mamy możliwość podróżować po prawie całym globie i cieszyć się wczasami na egzotycznych wyspach. Polacy oczywiście uwielbiają plaże i ciepłe wyjazdy.
Pewnie w sporej mierze jest to spowodowane tym, że w naszym kraju przez znaczny czas rządzi lodowata i ciemna zima.


sri lanka last minute
Napisał: Bjoern Schwarz
Na podstawie: http://www.flickr.com


W ostatnich latach bardzo modnym kierunkiem jest Sri Lanka. Kraj ten również nazywany jest "Łzą Indii" i przez wielu postrzegany jest jak ich miniatura. Jednakże ci, którzy już tam byli, mówią, że jest to totalnie odmienny kraj z własną kulturą i tradycją. Sri Lanka jeszcze 45 lat temu miała nazwę Cejlon. Przez wiele lat była pomijana jako kierunek wakacyjny, gdyż była tam bardzo długa wojna domowa. Jednakże kiedy spór na szczęście skończył się w 2009 roku, Sri Lanca stała się rajem na ziemi dla biur podróżniczych oraz dla samych podróżników.


Wyspa nie wydaje się być duża, ale jest przepiękna. Głęboka zieleń drzew i turkus mórz zachwycają co sekundę. Możemy tam spróbować przepysznego jedzenia, poznawać buddyjskie świątynie oraz odwiedzić sierociniec dla słoni. Hotele spełniają żądania nawet najbardziej wymagających gości. Znajdziemy tam wszystko, czego będziemy potrzebować - poczynając od niesamowitych widoków oraz wschodów słońca.
Toteż jeżeli zainteresowała nas Sri Lanka last minute wczasy są najlepszym pomysłem w tym roku. W większości biur znajdziemy jeszcze wolne miejsca na wycieczki, a w niektórych nawet duże obniżki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:45:30
Tagi: dom, podróż, apartament, czas