Pierwszy raz na narty? Ten poradnik podpowie Ci w jaki sposób się przygotować

Jazda na nartach robi się z roku na rok coraz to bardziej popularna i próbują jej rodacy praktycznie w każdym wieku.


Co powinien wiedzieć początkujący narciarz? Prezentujemy przewodnik dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart na nogach, a pragnęliby zacząć przygodę z tym sportem.


Choć wszystko wygląda na proste – narty, kurtka i śmigamy w dół stoku – w rzeczywistości jest trochę bardziej skomplikowane oraz nastręcza przygotowań. Na dobry początek, weźmy się za konieczny sprzęt. Jest go troszeczkę więcej niż wyłącznie narty, lecz na szczęście większość z niego można pożyczyć. Inwestowanie w kupno kosztownego sprzętu nie ma sensu, kiedy jesteśmy debiutujący, bo może okazać się, że zwyczajnie nie pokochaliśmy narciarstwa. I chociaż wypożyczalnie w sąsiedztwie stoków najczęściej są świetnie wyekwipowane, o pewne rzeczy powinniśmy jednak zatroszczyć się przed podróżą.


samoloty
Napisał: Melinda Seckington
Na podstawie: http://www.flickr.com


SPA
Napisał: Andrey
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pewną z rzeczy, od jakich warto zacząć, są narciarskie buty. Nawet gdy zamierzamy je wypożyczyć, dobrze jest z pomocą fachowca wyselekcjonować odpowiedni rozmiar już przed wyjazdem. Z reguły na początku buciki trzeba poddać próbie, pochodzić w nich po sklepie oraz sprawdzić ich wygodę. Jakiś dyskomfort jest za każdym razem obecny z początkiem sezonu, nawet u wytrawnych narciarzy, jednak stopy nie powinny boleć. Sprawdzenie odpowiedniego typu i rozmiaru przed podróżą, może nam pomóc oszczędzić troszkę czasu w wypożyczalni.
Z tego samego powodu do wypożyczalni należy przyjść wcześnie rano – ceny są za dobę, więc nawet jeżeli nie planujemy zacząć zjeżdżać od razu to będziemy mogli otrzymać lepsze wsparcie. Dobrze zorganizowane wyjazdy studenckie narty to super sprawa!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:08:59
Tagi: narciarz, Polacy, pomoc