Rzeka Rospuda - najlepsze spływy kajakowe przeznaczone dla osób, które to w ogóle nie boją się wyzwań!

Spływ kajakiem dla wielu spośród nas jest niewiarygodnie przyjemną przygodą no i już po swoim pierwszym razie bardzo wielu decyduje się niemal do razu na powtórki. Na terenie Polski i na świecie istnieje naprawdę sporo spływów, które to nadają się na przebycie go kajakiem.


Olsztyn
Napisał: Jolanta Okuniewska
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie wybiegając jednakże aż tak mocno daleko, na terenie naszego państwa odnajdziemy miejsca o bardzo przeróżnych stopniach trudności, czy po prostu stopniach długości samego naszego spływu.
samolot
Napisał: Joe Kunzler
Na podstawie: http://www.flickr.com


Każdy z nas uwielbia czasem wyczuć dreszczyk adrenaliny na prawdziwym łonie natury, jednakże bardzo wielu z nas wbrew wszelkim pozorom w ogóle nie wybiera aż tak ekstremalnych rzeczy, takich jak chociażby skoki spadochronem, lecz po prostu dobiera coś "bardziej spokojnego", jak choćby kajaki Rospuda jest rzeką na terytorium Polski, której przebycie dla kajakarzy ma możliwość zająć od około 5 czy też 6 dni, w zależności od tego, jak sobie poradzimy na owym wodnym szlaku. Warto mieć świadomość, że ten konkretny szlak jest niewiarygodnie wymagający i zarazem zaskakujący, gdyż każdy odcinek obfituje w rzeczywistości w bardzo różne widoki i równocześnie trudności napotykane na dosłownie samej jego tafli. Niektóre odcinki trasy wydaja się wręcz niemożliwe do przebycia, jednak po ich zakończeniu kolejny okazuje się nawet i jak bardzo spokojny spacer po chodniku. Warto wiedzieć, iż aby mieć możliwość przebyć taki szlak, potrzebujemy nie jedynie kajaki, lecz i cały ekwipunek, w którym to nie ma możliwość zabraknąć jedzenia, czy artykułów biwakowych, takiego typu jak namiot czy śpiwór.


Na sam koniec dodajmy, że w takich lokalizacjach powstało bardzo wiele firm, które umożliwiają nam wypożyczenie takiego kajaka wraz z wszystkim co tak naprawdę niezbędne na takiego typu "podróż".

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:06:23
Tagi: trasy, konie, kraj, natury