Wybierasz się na egzotyczne wczasy? Poznaj najbardziej popularne kierunki. Zobaczcie, dokąd warto się wybrać

Polacy coraz chętniej planują urlop poza wakacyjnym sezonem. Okazuje się również, że wzrasta zaciekawienie turystyką egzotyczną.


W tym sezonie najbardziej popularne państwa to Kuba, Chiny, Dominikana a także Tajlandia - wybiera je blisko 58% wyruszających na egzotyczne wczasy.
przejażdzka rowerowa
Napisał: Israel_photo_gallery
Na podstawie: http://www.flickr.com


plaża w Kołobrzegu
Napisał: zeesenboot
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chiny zyskały na wziętości dzięki niskim cenom wyjazdów zorganizowanych. Przeciętny koszt egzotycznej wycieczki, wynoszący w przybliżeniu 3700 zł od osoby - jest to jedna z najniższych cen, jeżeli idzie o kierunki egzotyczne. Państwo środka to nie wyłącznie przystanie przeładunkowe albo ogromne miasta. To też ciekawa a także barwna kultura, olśniewające dzieła ludzkich dłoni a także niewyobrażalne cuda przyrody. Najbardziej popularne są eskapady objazdowe ze zwiedzaniem Pekinu i admirowanie Wielkiego Muru Chińskiego - największej budowli zbudowanej kiedykolwiek przez człowieka, jeden z cudów świata a także symbol Chin. Następnym popularnym krajem jest Kuba. Jednym z głównych przyczyn jej popularności jest niższa cena eskapad. Kuba jest najogromniejszą wyspą Morza Karaibskiego należącą do archipelagu Wielkich Antyli. Przez cały rok dominują tam duże temperatury. Jest tam ogrom kokosowych palm, dziewiczej natury, interesujących zabytków i cudownych wybrzeży.


Dokąd jeszcze pożądane byłoby jechać? Nowością w ofercie egzotycznych wycieczek jest duża liczba wyjazdów 3-4 dniowych. Najtańsze są do Emiratów Arabskich. Odpoczynek w Tajlandii bądź Kenii to wydatek co najmniej 3600 zł od osoby. Jednak przy doborze tego typu wypoczynku okazuje się, iż opłata nie jest najważniejsza.
Stawiając na wyjazd egzotyczny turyści kierują się głównie jakością oferty oraz jej oryginalnością. Wbij w wyszukiwarkę egzotyka last minute by odnaleźć wakacje dla siebie w dobrej cenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:42:48
Tagi: wakacje, kultura, turyści, port, Podróżni