Czy pojmujesz jak bardzo sugestywną i skuteczną postacią przekazu może być promocja radiowa?

Czy wiesz, jak dużą moc przekonywania mogłaby mieć taka forma przekazu jaką jest audycja radiowa? W dniu trzydziestego października 1938 roku amerykańska platforma radiowa CBS nadała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi


"Wojna światów", iż duża część społeczeństwa została utwierdzona w przekonaniu, iż w ich państwie miało miejsce lądowanie marsjańskiego UFO.


Naturalnie w rzeczywistości taka inwazja nie miała miejsca i wbrew kierowanej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, ale moc radia pokazała jak wielką posiada siłę. Teraz, ok. 80 wiosen po niniejszym epokowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest niezwykle chętnie używana przez biura reklamowe. Co prawda taka promocja trwa najczęściej kilka lub kilkanaście sekund, ale jeśli wyłącznie jest zrealizowana z pomysłem, to na długo zapada w pamięć słuchaczom. Jest tak szczególnie wtedy, gdy rodzi sympatię oraz jest zwyczajnie fajna, odmienna niżeli inne. Taka reklama radiowa, w jakiej jest rozmowa o dwóch dających sobie ważne porady koleżankach już od długiego czasu nie jest przekonywująca.


Wedle niektórych badań marketingowych ogromną skutecznością wykazuje się taka reklama - na tej stronie - radiowa, w jakiej występuje jakiekolwiek dziecko. W taki wariant potrafią być reklamowane wszelkie produkty, jakie są przeznaczone dla takiej grupy klientów. Dla przykładu potrafią to zostać słodkości, lecz także przykładowo jakiekolwiek medykamenty.
Ponadto należy wspomnieć, iż reklama radiowa może docierać do odbiorcy, jaki akurat np. jedzie samochodem albo jest w robocie lub po prostu przygotowuje obiad.I ma włączone radio, w jakim co jakikolwiek moment są puszczane promocje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:27:45
Tagi: rzeczy, reklama, pracy, pomysł, raj