Doskonały niedługi wypoczynek wyłącznie w górach

Jeśli mamy króciutki wypoczynek, dobrze jest relaksować się na obszarze naszego uroczego kraju. Jeżeli mieszkamy dodatkowo w sporym mieście, dobrze jest wypocząć od hałasu.


jazda rowerem po lesie
Napisał: Wendy Soucie
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dobrze także wybrać odpoczynek aktywny, zwłaszcza, jeżeli w pracy siedzimy przy biurku.
Pełen aktywności wypoczynek zagwarantują góry. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na właściwe miejsce, zobaczymy także sporo atrakcji. Jeżeli ciekawią nas zatem górskie noclegi Zakopane będzie idealnym miejscem, w którym wiele możemy zobaczyć i wiele się dzieje. Dla tych, którzy uwielbiają przeszłość godne zwiedzenia będzie z pewnością Muzeum Tatrzańskie. Dobrze jest również wjechać kolejką na słynny Kasprowy Wierch. W zimie skorzystamy z znakomicie utRzymanych stoków narciarskich, latem zaś możemy podziwiać przepiękne górskie widoki. Aktywni turyści mogą z takiej wysokości rozpocząć pełen przygód górski trekking. Warto oczywiście wjechać lub wejść na Gubałówkę, gdyż z jej szczytu rozciągają się barwne widoki na miasto. Warto odwiedzić także parki linowe.


Rodzinne zabawy na zdrowie!
Napisał: istockphoto.com
Na podstawie: istockphoto.com


Koniecznie trzeba przespacerować się Krupówkami, zwiedzając wspomniane Muzeum Tatrzańskie a także liczne sklepiki. Dla tych, co szukają obiektów kultury, godny obejrzenia będzie Teatr Witkacego. Jeśli górskie wyprawy oraz zwiedzanie miasta nas zmęczą, obowiązkowo zjedzmy obiad w jednej z urokliwych góralskich karczm, w jakich serwuje się dania z polskiej kuchni. Fanów sportu, lecz nie tylko na pewno ucieszy Wielka Krokiew. W lecie możemy śmiało wspiąć się na górę.


Jeśli interesują nas cudne noclegi zakopane oferuje sporo miejsc noclegowych o dowolnej porze roku, gdyż tutaj sezon trwa cały rok. Zakopane proponuje wiele atrakcji, wystarczy wyłącznie zarezerwować nocleg a następnie przybywać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:45:43
Tagi: wyprawy, Rzym, plan