Kiedy pojechać do Kenii?

Afrykańskie gorące słońce, nagrzany piach i temperatura wody przekraczająca 20 stopni Celsjusza – kapitalne warunki na plażowanie a także kąpiele w morzu.


Urlop w Kenii to wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.
Co najważniejsze, idealne warunki pogodowe na wybrzeżu panują nieomalże w ciągu całego roku. Kenia położona jest w strefie klimatu równikowego monsunowego. Nad morzem, w pasie do czterdziestu kilometrów oraz w rejonie górzystym dominuje wilgotny klimat, zaś na pozostałym obszarze – klimat suchy. Tropikalne umiejscowienie sprawia, iż amplituda roczna temperatur jest raczej w miarę wyrównana. Średnia temperatura miesięczna na wybrzeżu to 25 stopni Celsjusza, natomiast 16 stopni w terenie górzystym.


wyżywienie
Napisał: Jose A.
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kiedy więc jechać do Kenii? Wybór odpowiedniego terminu jest uzależniony od rejonu i celu podróży. Jeżeli wyruszając do Kenii w planach mamy przede wszystkim odpoczynek na plaży oraz nurkowanie (polecamy również sklepy nurkowe), polecamy czas od grudnia do marca. Przy czym miejmy na względzie, że luty oraz marzec to czas nadzwyczaj gorący. Jeśli nie przepadamy za przesadnie wysokimi temperaturami, natomiast jednocześnie chcemy postawić na sporty wodne, najodpowiedniejszym wyborem będzie okres lipiec - wrzesień, gdy jest poniżej trzydzieści stopni Celsjusza i ponadto dmie południowo-wschodni wiatr który stwarza rewelacyjne warunki pod surfing (czym jest windusurfing). Jeśli natomiast interesuje nas zwiedzanie Kenii, przede wszystkim polecamy lipiec, sierpień oraz wrzesień, gdy temperatury obniżają się.
Jest to doskonały czas na safari i ekskursje objazdowe po Kenii – wielogodzinne ekskursje po bezkresnej afrykańskiej sawannie będą o wiele przyjemniejsze. Jeśli chodzi o koszt takowej wycieczki, najbardziej opłaci się Kenia z Niemiec.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:32:02
Tagi: wyprawy, koszt, wyjazd