Podlaskie - największe atrakcje

Dłuższe słoneczne dnie powodują, iż z zapałem organizujemy sobie wyprawy w nieznane. Gdzie tym razem wyjechać?


Najodpowiedniej gdzieś gdzie będziemy mogli zafascynować się przepięknymi pejzażami oraz dać się oczarować niezwyczajnemu bogactwu przyrody.


kraj
Napisał: LCC International


Inspirujemy do odkrycia malowniczych terenów Podlasia. Warto poznać te cudowne a także nadzwyczaj cenne miejsca, w jakich piękno dzikiej przyrody przeplata się z czarem cenności tutejszej kultury. Podlasie to jedne z piękniejszych zakamarków Polski, a przy tym miejsce, jakie zachowało wiele z tradycyjnego, odchodzącego w drugich regionach naszego kraju w przeszłość, sielskiego, swojskiego krajobrazu. Do obecnych czasów uchowały się w województwie podlaskim naturalne krajobrazy, puszcze jak też lasy, jeziora oraz doliny rzeczek.


rajgród
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wyjątkowych walorach przyrodniczych regionu w skali Polski a także Europy świadczą zespoły i fragmenty środowiska naturalnego ogarnionego ochroną - na niewielkim obszarze znajdują się tu cztery parki narodowe, z jakich Biebrzański jest najogromniejszym w Polsce, a Białowieski to znakomicie zachowany w Europie naturalny las o pierwotnym charakterze. Uwarunkowania historyczne oraz geograficzne spowodowały, iż województwo podlaskie jest miejscem współegzystowania różnych narodów oraz kultur. Powstał tu specyficzny pejzaż kulturowy, znamionujący się wielością wyznaniową oraz gamą obrzędów.


Od stuleci żyją tutaj obok siebie Polacy, Tatarzy, Żydzi. Należy poznać zatem najogromniejsze atrakcje owej części Polski. Piękną miejscowością na wypoczynek jest Rajgród, cudnie usytuowane miasteczko nad jeziorem Rajgrodzkim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:27:45
Tagi: park, wyprawy, natura, lasy, krajobrazy