Pracowity czas dla biur podróży

Skończył się rok szkolny rozpoczął się zatem czas plonów dla szeroko rozumianej turystycznej branży, i to nie jedynie dla turystyki zagranicznej. W tym sektorze z reguły umowy parafuje się dużo wcześniej.

Morze
Napisał: Dainis Matisons
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie znacznym powodzeniem cieszą się głównie posiadacze gospodarstw agroturystycznych nad morzem albo nad jeziorami. Popularne domki poczynając od czerwca aż do lipca stają się towarem bardzo poszukiwanym (villamare.com.pl/apartamenty,29). Nad morzem nie jest wcale tak łatwo znaleźć wygodną lokalizację - te najlepsze kwatery są już przypuszczalnie zarezerwowane, pozostały już tylko teoretycznie mniej ciekawe kwatery.Ja jednakże jestem sympatykiem właśnie mniej atrakcyjnych lokalizacji, nie jedynie ze względów finansowych. Z reguły takie noclegi są o wiele tańsze od tych zlokalizowanych tuż przy plaży, ale również dlatego iż mamy sposobność spacerując na plażę poznać interesujące miejsca jakich nie znajdziemy w przewodnikach. Jest to szczególnie ciekawe w miejscowościach leżących w Bieszczadach bądź innych miejscach które są nieosiągalne ale owiane legendą, czy po prostu posiadających opinię dziewiczych. Niekiedy przyznam w dziwnych miejscach można natknąć się na interesujących ludzi oraz zadziwiające panoramy.

Bieszczady
Napisał: Przemyslaw Kozuch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładem mogą być kwatery jakie wynajmowałem w Kampinosie. Kilkanaście kilometrów od najogromniejszego miasta w kraju zbudziłem się o świcie i miałem przyjemność słuchać łosi na rykowisku i zobaczyć bobry mając gdzieś w głowie świadomość iż do stolicy jest 5 godzin piechotą przez las. Zniewalające odczucie.

Ale nie wszyscy muszą lubić wrześniowe brzaski w lesie (we wrześniu jeszcze studenci mają wolne). Czasami mamy chęć zanurzyć się raz w roku w luksusie - nic łatwiejszego, wystarczy określić gdzie, a następnie tylko wbić lokalizację w internecie i przeszukać pensjonaty w pobliżu a na pewno odkryjemy takie pensjonaty, jakie będą nam opowiadać i poczujemy się jak niegdysiejsza arystokracja w uzdrowisku. Jest w Polsce wiele lokalizacji w których unosi się duch przeszłych czasów gdy mężczyźni nosili meloniki a damy parasolki nawet wówczas gdy nie padało, zaś większość kulturalnych ludzi nie używała przekleństw publicznie zwłaszcza w obecności dam.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:58:44
Tagi: plaża, morze, wakacje, wynajem, wolne