Przydatne informacje dla ludzi, którzy wybierają się na wycieczkę w góry.

góry są piękne, lecz równocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet na jednodniową wycieczkę trzeba się należycie przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś poważniejsze wyprawy.


czas


krajobraz - wakacje
Napisał: Michal Goszczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie buty, powinny być one wygodne, ale jednocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Bardzo dobrze sprawdza się tu wyższe obuwie trekkingowe, ich cholewka będzie zabezpieczała przed skręceniami, a dzięki solidnej podeszwie wygodnie się będzie chodziło po kamieniach. Niestety w dalszym ciągu można spotkać osoby udające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiej nieodpowiedzialności należy się wystrzegać. Oprócz butów warto zwrócić swoją uwagę na pozostałą odzież, która też ma spore znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu chodzenia.
Niezbędnym Wyposażeniem na wyjście w góry powinien być cieplejszy polar i nieprzemakalna kurtka. Pogoda w górach jest nieprzewidywalna i należy być zabezpieczonym na rozmaite przypadki. Podczas chodzenia warto zadbać o to, żeby się bardzo nie pocić, z tego też powodu ważnym elementem wyposażenia będzie odpowiednia bielizna termoaktywna. Doskonale sprawdzają się w tej roli na przykład koszulki icebreaker, zrobione są one z odpowiedniego materiału gwarantującego wysoki komfort noszenia. Całe konieczne wyposażenie trzeba będzie gdzieś schować, więc przyda się także jakiś pojemny, praktyczny plecak.


Jeżeli wyjście miałoby być na parę dni, to warto pomyśleć o dobrym namiocie, jeśli ktoś zamierza taki ze sobą zabierać, to warto przypilnować tego, żeby był odporny na przemakanie, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:48:25
Tagi: góry, wyprawy, Wyposażenie, szlaki