Ustrzyki Dolne - czyli, gdzie dobrze jest pójść wewnątrz woj. Podkarpackim

Znajdujesz się w trakcie wycieczki po woj. Podkarpackim? Marzy Tobie się, aby zauważyć jakieś piękne lokalizacje i po spacerować po różnych szlakach w trakcie ciepłej pogody? A może chciałbyś po zjeżdżać po najlepszym szlaku narciarskim w owym województwie? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! W naszym dzisiejszym tekściku zajmiemy się miejscem, które ma w sobie wszystkie chciane przez Ciebie elemenciki.


morze
Napisał: Sylvester S.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakie to miasteczko? Oczywiście Ustrzyki Dolne!


Neogotycki kościół rzymskokatolicki pochodzący z lat 1909–1911, budynek dawnej synagogi z około 1870 roczku, czy Stacyjka kolejowa z 1872 roku, to wyłącznie część miejsc, które to bez problemu możemy obejrzeć wewnątrz centrali powiatu bieszczadzkiego, który jest położony nad samiutką rzeczką Strwiąż. Jednakże Ustrzyki Dolne, to przede wszystkim szlaczki - szlaki, szlaki i jeszcze jeden raz szlaczki, które to bywają podzielone na takie dla piechurów, a także spacerujących. Szlaczki piesze turystyczne, odnajdziemy zaznaczone jako niebieściutkie, kierujące nas od Rzeszowa do Grybów oraz z powrotem.


Co zaś dotyczy szlaków spacerowych, to ich szlak wyglądają w ten sposób: szlak niebieściutki - ze stacji PKP do Jasienia, szlak czerwieni – z Rynku, przez szczyt Malutkiego Króla aż do Ryneczku, szlaczek żółty – ze stacyjki PKP, poprzez szczyt Gromadzyń do stacji PKP, czy szlak zielony – ze szczytu Malutkiego Króla na szczyt Kamienistej Laworty, a także szlak czerni – który to biegnie z Rynku na cmentarz żydowski. Jeśli chodzi o najbardziej dużą atrakcję Ustrzyk Dolnych, to są to nie wątpiąc w to fakt nazywania owego miasta "Zimową Stolicą", dzięki swoim wyciągom narciarskim oraz trasom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:24:57
Tagi: wygląd, kościół, sposób, szlaki