Włochy - co należy zobaczyć

Mało jest osób, które zdołają oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tegoż kraju, będzie chciał wrócić. Sycylię - najogromniejszą wyspę Morza Śródziemnego cechuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wyspą wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka powodują, iż Sycylia należy do bardzo fascynujących miejsc na globie. Włochy są państwem, jaki potrafi zadowolić każdego turystę bez względu na jego oczekiwania.
Włochy
Napisał: Romtomtom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znaczna rozpiętość terytorialna sprawia, iż możemy tutaj znaleźć tak łagodny klimat umiarkowany, jak też gorące rejony nad Adriatykiem. W wielu regionach znajdują się wiekowe miasta, przykuwające uwagę niezwykłą architekturą oraz legendami. Urzekająca jest również włoska kuchnia oraz pejzaże oraz bliskość Rzymu, przesiąkniętego szczególną atmosferą.

Trudno by było wymienić jednym tchem wszystkie włoskie miasta, jakie dobrze jest odwiedzić. (http://www.strefapodrozy.eu/p,wlochy-wakacje) Jedne z nich są bardziej słynne, mające wręcz legendarną sławę i stanowiące miejsce pielgrzymek zakochanych czy wierzących katolików, inne, położone na uboczu, są cichymi widzami historii. Do pierwszych zalicza się Wenecja bądź Rzym, do drugich skromne miasto San Gimignano, Syrakuzy bądź Bari. Planując wycieczkę do Włoch oraz oglądanie zabytków nie możemy nie uwzględnić tych najważniejszych.
Włochy
Napisał: Amphipolis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie musi znaleźć się Piza z fascynująca i zagadkową Krzywą Wieżą a także kompleksem zabytków sakralnych sprzed stuleci. Miłośnicy budownictwa sakralnego nie zawiodą się w tym państwie, jako że w każdej większej miejscowości znajdzie się jakiś godzien podziwiania obiekt. W Padwie wskazane jest zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, zaś w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Świątynie znajdą się z Sienie, Turynie jak też Rawennie i w wielu innych włoskich miastach. Nie możemy również zapominać o fortecach i pałacach, których w tym kraju są dziesiątki. Te w największym stopniu warte uwagi, to Gród Castel Nuovo w Neapolu, Zamek polskiej królowej Bony we włoskim Bari lub też cudowny, umieszczony na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie zwlekaj zatem, i już dzisiaj wbij w wyszukiwarkę frazę Włochy wycieczka ażeby podziwiać ten przecudowny kraj - tutaj przeczytasz więcej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:54:15
Tagi: plaża, miasto, wycieczka