Atrakcyjne kurorty wypoczynkowe w Polsce

Na terenie Polski znajduje się bardzo wiele fascynujących i wartych zobaczenia miejsc. Atrakcyjność dużej ilości z nich oparta jest na resztkach po zróżnicowanej historycznie przeszłości. Ma to odbicie w różnorodnych ruinach i innych starych budowlach. Polska jest też krajem atrakcyjnym wypoczynkowo z powodu dostępu zarówno do gór, jak i do morza.


Kazimierz Dolny
Napisał: incidencematrix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oprócz tego Polska słynie z wielkiej liczby miejscowości leczniczych. Jest tak ze względu na zróżnicowane złoża różnorodnych środków leczniczych, jak na przykład wody mineralne czy termalne. Wyjeżdżając do sanatorium ma się więc bardzo zróżnicowaną ofertę do poznania. Warte wymienienia są też polskie pojezierza, w szczególności kochane przez wielu Mazury, gdzie całe grupy spędzają urlop na odpoczywaniu i pływaniu po wodach.


Miasta historyczne

Jak już było nadmienione, na terenie kraju w dużych ilościach występują miejscowości o charakterze historycznym, których dzieje można zgłębiać poprzez podziwianie rozmaitych zabytków. Polska obfituje na przykład w rozmaite, lepiej lub słabiej zachowane, zamki i pałace z minionych wieków. Część z nich jest w bardzo dobrym stanie i nadaje się do zwiedzania. Do takich miejsc należy przykładowo Kazimierz Dolny, leżący w Małopolsce. Turyści odwiedzają to miejsce przede wszystkim z uwagi na jego spokojny, charakterystyczny klimat. W Kazimierzu można podziwiać pozostałości po budynkach z czasów, gdy miasto dopiero powstawało.


góry
Na podstawie: www.morguefile.com
Kurorty w górach

Z pewnością najbardziej popularnymi i chętnie odwiedzanymi górami na terenie Polski są Tatry. U stóp Tatr natomiast położone jest Zakopane, będące jedną z najpopularniejszych miejscowości w całej Polsce. Zakopane zyskało takie powodzenie Ze względu na swoje malownicze położenie. Na chwilę obecną miejscowość tę odwiedzają ogromne rzesze ludzi. Niektórzy jednak wolą niższe góry i mniej zatłoczone kurorty. Takie miejsca występują przykładowo w Karkonoszach, czego doskonałym przykładem może być Karpacz. Jest on miejscowością popularną, jednak nie tak bardzo zatłoczoną jak Zakopane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:30:32
Tagi: góry, miasto, miejscowość, leczniczy