Od czego zacząć lekcje gry na gitarze

Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi ludzie zwykle rozpoczynają od piosenek. Małe dzieci zwykle grają utwory do śpiewania, które znane są od lat nawet naszym dziadkowm czy też rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu utworów, jakie znajdujemy w większości śpiewników harcerskich i ogniskowych. Nie są to zwykle utwory trudne, używa się do ich grania najprostszych kilku akordów, nawet w sytuacji gdy w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.
gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Ten typ pracy z instrumentem może naturalnie dawać możliwość pogrywania sobie na gitarze na ogniskach. W końcu posiądziemy umiejętność odtworzenia paru piosenek, zazwyczaj większość z nich będziemy odgrywać tak samo, sprowadzając wszystkie do podstawowych akordów i typowych dwóch, może trzech bić. Nigdy jednak nasze ucho nie uwrażliwi się na prawdziwe bogactwo muzyki, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy trybami akordów i wszelkimi ich przebiegami, progresjami.Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, powinien już zaczynając grę na instrumencie wyszukiwać sobie kawałki z różnorodnych stylistyk muzycznych. Najlepiej też aby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Może się okazać, że kilkakrotne przegranie piosenki lub utworu, który na początku wydaje nam się niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasz słuch przyzwyczai się do nowych współbrzmień. Z czasem stwierdzimy, że słyszymy więcej i więcej, że nasz muzyczny świat rozrósł się o nowe przestrzenie.

gitara
Napisał: Angela Quitoriano
Na podstawie: http://www.flickr.com
W młodym wieku oczywiście podstawową rolę w grze na gitarze odgrywją emocje. Dzięki nim chęć grania rośnie. Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy się, jeśli nam coś wychodzi, a jeśli w tym wszystkim jest to piosenka, którą lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami grać utwory z muzyki klasycznej lub nawet mało skomplikowane standardy jazzowe. Najważniejszy jest jednak motor, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Dobierając stosowne tytuły na pewno należy sięgnąć do takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy zespół Motorhead, albo Muse - www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=muse. W tym ostatnim przypadku muzyka często wzbogacona jest o efekty elektroniczne. Szukanie swojego własnego brzmienia może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 08:59:44
Tagi: muzyka, Zespół, piosenka