Wakacje dla studentów

Wakacje przybliżają się wielkimi krokami. Dużo ludzi zastanawia się dokąd wybrać się tego roku. Najbliżej i najoszczędniej można spędzić wakacje w Europie. Na zachodzie i północy może być nieco drogo, jednakże im bardziej w stronę Azji, to znaczy na wschód i od Polski, tym opłaty mogą być mniejsze.

Plaża
Napisał: Bryn Pinzgauer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hiszpania to państwo niezwykle ochoczo zwiedzany przez turystów. Poniektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są doliny, jest przede wszystkim morze i ten wspaniały, ulotny nastrój idealnej metropolii. Miasto to wyróżnia się boskim, ciągnącym się kilometrami, morskim brzegiem obok miasta. Dla entuzjastów piłki nożnej niezapomnianym wrażeniem będzie zwiedzenie boiska FC Barcelony. Czarodziejskie prezentacje prześlicznej fontanny, jaka tańczy w rytm muzyki urzekną każdego.

Będąc w Hiszpanii powinno się odwiedzić Malagę. To miasto jest wzniesione nad samym morzem. Można tu zwiedzić piękną katedrę, także zamek. To miasto Picassa przyciąga własnym niepowtarzalnym nastrojem, pełnym małych uliczek z restauracjami i kawiarenkami.
Walencja jest nader znana nie wyłącznie pośród obcych turystów, ale ochoczo wyjeżdżają do niej sami Hiszpanie. Mimo, że jest to miasto w szczególności oblegane przez podróżników, należałoby tam pojechać, ażeby odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.

W pobliżu znajdują się popularne kurorty. Jedną z mniej uczęszczanych wysp jest Minorka. Śliczne plaże i ciepła woda jest atutem wszelkich hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Entuzjaści nurkowania znajdą w owym kraju idealne punkty z krystalicznie czystą wodą i rozmaitą florą. Są także świetne lokalizacje dla surferów, którzy poszukują mocnych wrażeń.

Tarifa leży nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską stolicę windsurfingu, bowiem jest znana z wiejących w tym miejscu silnych wiatrów. W sąsiedztwie znajdują się szerokie plaże a przy nich urocze wioski z pierwszorzędną kuchnią.

Hiszpania to autentyczny eden także dla degustatorów, szczególnie wielbicieli owoców morza. Proponowane tu świeże ryby mają niesamowity smak. Warto wybrać się w owe strony, zwłaszcza gdy linie lotnicze oferują sporadyczne tańsze przeloty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:07:26
Tagi: Europa, FC Barcelona, turystów, loty