Jeśli szukamy fajnego miejsca na wyjazd, to warto wybrać się w Karkonosze

Każdy, kto uwielbia góry, jest świadom tego, że jest tam moc atrakcji zimą i latem. Jeśli wybierzemy się dla przykładu w Karkonosze, będziemy zachwyceni.
morze
Napisał: J. Triepke
Na podstawie: http://www.flickr.com


Szklarska Poręba
Napisał: Instituto Cervantes de Tokio
Na podstawie: http://www.flickr.com


wakacje - zbliżenie
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast w Karkonoszach wydaje się być Szklarska Poręba. Jest to miasto, które prawami miejskimi cieszy się raczej stosunkowo krótko, bo od prawie 60 lat. Jednak jego historia oraz sława są o wiele dłuższe. Miasto jest znane z powodu swych warunków klimatycznych już od XIX wieku. Są one zbliżone do tych, które znajdziemy w alpejskich miasteczkach wysokogórskich. Tego rodzaju mikroklimat cenią ludzie sportu i ludzie, którzy mają problemy ze zdrowiem, przykładowo astmę. Lekarze zwykle polecają urlop w tym kurorcie małym szkrabom, które mają problemy z drogami oddechowymi. Szklarska Poręba to także miejsce aktywnego urlopu o każdej porze roku. Latem możemy robić długie rowerowe czy piesze wycieczki. Jest tu wiele tras o różnym poziomie trudności, więc nikt nie będzie się nudził. Miasto jest położone nieopodal czeskiej granicy, więc mamy możliwość również wskoczyć do naszego południowego sąsiada, by pozwiedzać góry po ich stronie. Zimą też czeka na nas w Szklarskiej Porębie moc atrakcji. Jest tam oczywiście spora liczba wyciągów narciarskich.
Funkcjonuje sporo szkółek narciarskich, gdzie fachowcy nauczą nasze pociechy szusować na stoku. Będziemy w stanie oddać nasze szkraby w ich ręce bez jakiegokolwiek strachu. Poza tym, są tu również trasy do narciarstwa biegowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-04-18 15:00:33
Tagi: góry, miasto, klimat, rok